O nas

1993 rok, Osiek – mała miejscowość z piękną panoramą na Beskid. Adam Klęczar postanawia stworzyć przekąski, które zasmakują każdemu - mają nieść radość, niezależnie od sytuacji. Kupuje pierwszą maszynę i tworzy mały zakład produkcyjny za domem swojego ojca Kazimierza.
Z pomocą najbliższej rodziny szuka najlepszych składników, miesiącami dopracowuje recepturę i technologię wypieku, aż uzyskuje jakość z której jest zadowolony. Tak powstają pierwsze Beskidzkie Paluszki.
Przez kolejne lata Firma się rozrasta, a w ofercie Aksam pojawiają się nowe produkty.

Dziś Aksam to dwa zakłady produkcyjne, ponad 500 pracowników, 29 krajów eksportowych i ogromne zaufanie klientów w Polsce, jak i na świecie.

Niesiemy radość chrupania już od ponad 30 lat.

O nas

 • >30

  Lat
  na rynku

 • 29

  Krajów
  eksportowych

 • >500

  Pracowników

 • 5 000 m2

  Powierzchni
  magazynowej

Zmieniamy się nieustannie, by budzić radość w nas i w naszych klientach.

Szanujemy swoją historię, tradycję oraz region z którego się wywodzimy. Równocześnie jesteśmy Firmą nowoczesną, działającą w oparciu o najnowsze procesy i wykorzystującą nowoczesne technologie. Nasi pracownicy mają świadomość, że należą do jednej, dużej rodziny. Rodziny, w której się wzajemnie wspieramy, pomagamy i dbamy o nasze relacje. Naszym celem jest pokazanie, że polska, rodzinna Firma, może z sukcesem konkurować z dużymi korporacjami.

Mimo tylu lat na rynku, wciąż chcemy się uczyć i poprawiać nasze produkty i procesy, a dzięki standaryzacji zapewniamy powtarzalność tego, co już uznaliśmy za dobre.

Wartości


Jakość i Bezpieczeństwo
Jest to dla nas najważniejsza wartość, dlatego stawiamy ją na pierwszym miejscu.
Nasze produkty są dobre jakościowo, smaczne oraz posiadają odpowiedni skład. Sami chcemy je jeść i się nimi dzielić.
Bezpieczeństwo w szeroko pojętym rozumieniu: produktów, pracy, Pracowników, ale również bezpieczeństwo kapitałowe naszej Firmy.
Szacunek
Jesteśmy Firmą, gdzie wzajemnie darzymy się szacunkiem, jesteśmy empatyczni, partnerscy i uczciwi. Szacunek przejawia się we wzajemnych relacjach Pracowników ale również w szacunku do środowiska, naszych Kontrahentów, tradycji, lokalnej społeczności czy zasobów, które mamy.
Tworzymy kulturę ciepła i przynależności.
Innowacja, rozwój
Wciąż się rozwijamy, ciągle doskonalimy, nie obawiamy się zmian. Jesteśmy innowacyjni i nie boimy się rozwiązań niestandardowych. Rozwija się nasza Firma, a wraz z nią rozwijają się nasi Pracownicy.

 • Widzimy, jak dużą uwagę konsumenci poświęcają pochodzeniu produktów. Dlatego dążymy, aby wszystkie nasze przekąski posiadały europejski certyfikat V-Label, dzięki któremu klient ma pewność, że nasze produkty są wegańskie/wegetariańskie.

 • W 2018 roku uzyskaliśmy certyfikat BRC dla całej marki. Jest to gwarancja, że dany produkt pomyślnie przeszedł specjalistyczne testy i inspekcje, jest wysokiej jakości i jest bezpieczny dla konsumentów.

 • Również od 2018 roku możemy pochwalić się uzyskaniem standardu IFS Food, który to określa wymagania wobec wszystkich producentów żywności, ze szczególnym uwzględnieniem zakładów spożywczych dostarczających żywność do sieci handlowych pod własną marką.

Skontaktuj się z nami

AKSAM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa

Ul. Karolina 70 | 32-608 Osiek
NIP: 549-241-01-36 | REGON: 121366701
KRS: 0000368060

Przejdź do formularza kontaktowego