CSR

Odpowiedzialna firma może więcej, dlatego z myślą nie tylko o Polsce, stawiamy na zrównoważony rozwój. Chcemy wpływać pozytywnie na zdrowie naszych Klientów, promując zdrowy tryb życia oraz dbanie o środowisko naturalne. Stawiamy nie tylko na „duże” ekologiczne postanowienia – sami na co dzień prowadzimy zrównoważone zużycie surowców, segregujemy odpady i wdrażamy podejście paperless. Współpracujemy również z zewnętrzną organizacją RLG odpowiedzialną za prowadzenie recyklingu i odzysk materiałów, jak i przygotowującą kampanie edukacyjne dotyczące ekologii.

 • Wspieramy lokalnie!

  Dbamy o nasz region, jak i lokalną społeczność. Od samego początku naszej działalności wspieramy w różnorodny sposób lokalne organizacje charytatywne, wydarzenie sportowe czy imprezy kulturalne. Jesteśmy jednym z organizatorów corocznego, charytatywnego “Biegu na MOLO”, którego dochód wspomaga Fundację Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy.

  Wierzymy w to, że wspólnie możemy wytworzyć przyjazne otoczenie i doskonałą przyszłość dla następnych pokoleń.

 • Festiwal Czyste Beskidy

  Dbamy również o nasze kochane Beskidy, dlatego wspieramy jako sponsor Festiwal Czyste Beskidy. Festiwal to nie tylko akcja sprzątania, ale też warsztaty edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Na naszym specjalnie przygotowanym stanowisku, każdy uczestnik oprócz degustacji przekąsek, mógł poznać podstawowe zasady zachowywania się w lesie czy zdobyć wiedzę na temat rodzajów grzybów.

  Odwiedź stronę internetową Czyste Beskidy i dowiedz się więcej.

 • Zielona Wstążka

  W ubiegłych latach dołączyliśmy do kampani Zielona Wstążka #DlaPlanety, która co roku z okazji Światowego Dnia Środowiska organizuje kampanię, której celem jest budowanie świadomości społecznej dotyczącej najważniejszych wyzwań środowiskowych przed którymi stoi ludzkość.

  Jesteśmy świadomi naszego wpływu na otoczenie zewnętrzne. Dlatego podejmujemy szereg działań, które pozytywnie wpływają na środowisko: segregujemy odpady, optymalizujemy procesy produkcyjne tak, aby zużywać mniej wody, promujemy odpowiednie postawy wśród pracowników m.in. specjalnymi naklejkami i plakatami.

Walczymy o planetę

98,9%

Produktów bez oleju palmowego

Dążymy do tego, aby nasza etykieta była czystą etykietą. Dlatego staramy się zastąpić w naszych produktach olej palmowy polskim olejem rzepakowym. Dodatkowo cały czas analizujemy doniesienia naukowe na temat surowców wykorzystywanych w produkcji naszych produktów i weryfikujemy ich wpływ na zdrowie człowieka.

99,9%

Produktów o niskiej zawartości kwasów tłuszczowych nasyconych

Wiemy, że kwasy tłuszczowe w dużej ilości są szkodliwe dla organizmu. Dążymy do tego, aby 100% naszych produktów zawierało niską zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych

92%

Folii nadaje się do recyklingu

Tworzywa sztuczne, czyli odpady plastikowe, mogą rozkładać się nawet kilka tysięcy lat. W związku z tym dążymy, aby wszystkie nasze opakowania nadawały się do recyklingu. Już teraz wszystkie nasze opakowania zbiorcze nadają się w 100% do recyklingu, a duża ich część pochodzi z odzysku.

Ekologia w firmie

W 2023 roku zakończyliśmy II etap inwestycji dotyczącej dążenia do samowystarczalności energetycznej. W sumie posiadamy farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 475 kW, które zaopatrują dwa zakłady produkcyjne w energię. Do końca Q3 2024 roku planujemy zakończyć III etap inwestycji, która zwiększy moc instalacji do 900 kW.
Od lat wykorzystujemy również odzysk energii cieplnej z pieców gazowych do wypiekania paluszków. Ciepło wytworzone przez piece wykorzystujemy do ogrzewania wody użytkowej oraz w okresie zimowym do centralnego ogrzewania budynków. Posiadamy własną stację neutralizacji ścieków, której zadaniem jest uzyskanie optymalnego odczynu ścieków po ługowaniu naszych słonych przekąsek. Dzięki niej dostarczamy do kanalizacji ścieki o odpowiednim odczynie, nie zagrażające środowisku.